Gdzie najlepiej umieszczać swoją reklamę?

May 04

Gdzie najlepiej umieszczać swoją reklamę?

Wiele osób posiadających własną firmę zastanawia się nad tym, gdzie warto reklamować swoje przedsiębiorstwo, na co zwrócić uwagę, jakie są wytyczne. Miejsce jest naprawdę wiele, ale trzeba mieć dobry pomysł i znać rynek, żeby inwestycja w reklamę okazałą się trafiona. Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę na fakt, na nasz cel, czyli do kogo kierujemy reklamę. Młodzi ludzie – Internet i telewizja, dzieci – telewizja, osoby starsze – prasa, kierowcy – radio. Oczywiście nie jest to standard, ale takie działanie zawsze się sprawdza. Na pewno w przypadku wielkich koncernów najlepsze będą spoty reklamowe w telewizji i w Internecie. Mniejsze, lokalne przedsiębiorstwa powinny stawiać na lokalne rozgłośnie i gazety. Tylko dzięki temu uda się im zyskać odbiorców. Widomo, że reklama nie jest za darmo, dlatego również ten element należy wziąć pod uwagę wybierając miejsce. Telewizja jest najdroższa, radio i prasa dużo tańsze. Czyli znowu powracamy do kwestii potrzeb, a także możliwości danej firmy, bo nie każdą stać na spot.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Radio jako medium reklamy

Mar 30

Radio jako medium reklamy

Nie zapominajmy jednak, że radio też jest pożywką dla reklam. Media, z którymi mamy styczność w codziennym życiu także są narażone na reklamy. Pierwsza reklama w radiu została puszczona w latach 20 XX wieku. Za to 20 lat później została nadana pierwsza reklama telewizyjna. Byt reklam przede wszystkim pojawił się z pojawieniem druku, z późniejszym rozwojem prasy. Reklama dostarcza nam wiadomości poprzez medium jakim jest radio. Maszerując do pracy czy na uczelnię włączamy radio. Wiadomości dostarczane przez radio nie są wcale gorsze niż te dostarczane poprzez prasę czy też telewizję. Zmienia się tylko metoda dostarczania informacji, sens przekazu jest ten sam. Reklama była poniekąd w naszym życiu od zawsze. Nieważne czy mieliśmy do czynienia ze sloganami reklamowymi czy też obrazkami nad wejściem do karczmy. Reklama będzie żyła tak naprawdę dopóki będzie istniał handel. Czy wyobrażamy sobie życie bez handlu? Jeszcze długo nie będziemy widzieli sytuacji, w której coś innego wyprze handel i uśmierci reklamę.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Reklama w gazecie

Feb 22

Reklama w gazecie

Reklamowanie się w gazecie to ciężki temat, do którego trzeba podejść z dużą rezerwą, bo niby taka reklama nie jest droga, ale czy w rzeczywistości warto w nią inwestować, chociażby najmniejsze pieniądze. Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę na rodzaj usług, jakie oferuje firma. Jeśli skierowane są dla osób, które czytają gazety, to na pewno warto tam umieścić reklamę. Jeśli jednak prowadzimy firmę skierowaną do młodych osób, które nie sięgają po papierowe gazety, to reklama jest zbędna. Na pewno lepiej jest reklamować się w tygodnikach, niż w codziennych gazetach. Jakość wydruku i czytelność reklamy pozostawia wiele do życzenia? Dlatego też lepiej będzie zainwestować w coś droższego. Nie ulega jednak wątpliwości, że czasem warto zainwestować również w reklamę w gazecie, zwłaszcza w gazetach modowych, gdzie porównywane są pewne produkty, czy polecane marki. To pozwoli na uzyskanie większej liczby klientów, gdyż jesteśmy wzrokowcami, poza tym bezgranicznie ufamy dziennikarzom. Jeśli mówią, że dobre, to trzeba kupić.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Przełomowy wynalazek – druk

Feb 13

Przełomowy wynalazek – druk

Reklamy obrazkowe były stosowane dosyć często, aż to wynalezienia druku. Wtedy tak prawdę coś się ruszyło, dlatego mamy do czynienia z wynalazkiem przełomowym. Reklamę obrazkową nie każdy mógł zrozumieć tak jak powinien, co prowadziło często do nieporozumień. Inna sprawa, jeśli każdy człowiek będzie chciał ją przeczytać. Jednak dalej zmierzaliśmy się z problemem zbyt małej liczby osób, która potrafiła czytać. Media tego typu wróżyły w tamtych czasach dość duży sukces, jednak nie od razu. Nie obyło się jednak bez kilku drobnych nieporozumień. Ówczesne reklamy nie posiadały obrazków, nie posiadały sloganów. Na małej kartce papieru było kilka informacji odnośnie produktu i tyle. Wiadomości dochodziły do większości ludzi, jednak tutaj czegoś brakowało. Przede wszystkim skuteczności reklamy. Wraz z rozwojem reklam rozwinęła się działalność agencji reklamowych. Reklama nie miała kiedyś łatwego życia, musiała przejść przez długą drogę, zanim dotrarłaby w miejsce, w którym jest teraz. Agencje reklamowe mają się świetnie a na ubytek zleceń nie narzeka.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Reklama w radio

Jan 22

Reklama w radio

Radio to dość dobry nośnik informacji. Kiedyś uważany był za niezastąpiony, bo nie każdy umiał czytać, a słuchanie tego nie wymagało. Dzięki temu informacje docierały do większej ilości osób. Nie było większych ograniczeń. Każdy, w dowolnym momencie, mógł wysłuchać wiadomości w radio. Teraz radio to głównie rozrywka, muzyka i wiadomości raz na godzinę. To także świetny nośnik reklamy. Wiadomo, że większość ludzi to wzrokowcy, ale ponieważ radia słuchamy bardzo często, czy to w samochodzie, autobusie, czy podczas sprzątania, reklamowanie się w radiu jest tak bardzo popularne. Nie ulega wątpliwości, że warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza jeśli mamy małe lokalne przedsiębiorstwo. Reklamując się w lokalnym radiu zwrócimy uwagę klientów, możemy zainteresować ich ofertą i od razu poprawią się nasze zyski. Oczywiście nie każda firma przedstawi się w radiu, bo czasem obrazek jest niezbędny, ale przy odrobinie chęci naprawdę jest to możliwe. Wystarczy mieć dobrego specjalistę, który wykonana dla nas to zadanie.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Telekomunikacja, czyli media transmisyjne

Dec 30

Telekomunikacja, czyli media transmisyjne

Medium transmisyjne to nic innego jak nośnik, który używamy do transmisji danych. Jego parametry zależy od rodzaju jego rodzaju. Media transmisyjne można podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Jeśli mamy mówić o przewodowych są to: symetryczny, współosiowy, światłowodowy i energetyczne. Do bezprzewodowych należą: fale radiowe czy też fale świetlne. Możemy także wyróżnić rodzaj transmisji: simpleks, półdupleks czy dupleks. Media przewodowe to przede wszystkim skrętka, która składa się z ośmiu żył, gdzie skręcane są parami. Skrętki są najczęściej używane w systemach do transmisji kodu Manchester. Ten z kolei jest kodem liniowym sygnału cyfrowego  budowany na podstawie modulacji bifazowej. Takie kodowanie wykorzystuje chociażby Ethernet w 10BASE-T. Dzięki temu przepływ wiadomośći jest taki jaki powinien, czyli płynny. W mediach transmisyjnych używamy przede wszystkim transformatory liniowe, głównie używane w telekomunikacji. Dzięki dobrej przepustowości mamy do czynienia z telewizją na wysokim poziomie. Czy wyobrażacie sobie sytuację, kiedy transmisja nie jest tak czysta jak powinna? Reklama mocno na tym ucierpi, bo oglądający tak naprawdę nawet nie zobaczy o jaki produkt chodzi.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .